Kurz_NEW_#3

3 150,00 Kč
### KURZ JE PLNĚ OBSAZENÝ,, DALŠÍ TERMÍN BUDE VYPSÁN BRZY ###
 
 
 
SÍTOTISKOVÝ KURZ je kurz který Vás bude bavit!
 
TISK VODOVÝMI BARVAMI NA TEXTIL
PRO NÁKUP KURZU JE TŘEBA SE ZAREGISTROVAT DO E-SHOPU.

SOBOTA 27.4.2019. "celodenní kurz" - Praha 10 - Vršovice (od 9:30 do 19:30+) ...může se i lehce protáhnout podle situace a počtu účastníků :)

Adresa konání kurzu je Tolstého 14, Praha 10 - Vršovice.

Cíle kurzu: Snažíme se přiblížit účastníkům kurzů techniku sítotisku tak, aby ji poté byli schopni sami realizovat v i domácích podmínkách. Hledáme všechny možné postupy a možnosti jak se sítem pracovat, jak docílit co nejlepších a nejzajímavějších výsledků a přitom si užívat zábavu při práci.

Kurz je zaměřený především na textilní sítotisk (potisk textilu vodovými barvami).

Pro koho je kurz určený: v rámci kurzu pro začátečníky máte možnost si donést vlastní grafiku, kterou si na místě budete moct zkopírovat na síto a natisknout na trička/tašky/etc... nebo si vyberete z nabídky našich předloh... Dílna je určená všem věkovým kategoriím (14+) a ocení ji všichni tvůrčí lidé, kteří se chtějí naučit něco nového a zajímavého :)   #  Primárně je tento kurz určený pro úplné začátečníky, nebo pro mírně pokročilé, kteří si například chtějí některé postupy ujasnit. Také je kurz vhodný pro zájemce, kteří sítotisk dělali před delší dobou, a chtějí si své znalosti a dovednosti oživit a aktualizovat informace o nových materiálech, postupech či inovacích v oboru nebo pro ty kteří se chystají přejít od tisku plastizolem na ekologické vodové barvy (MagnaColours). cooltongue-outwink

PROGRAM KURZU: dílna pro začátečníky - seznámení s technikou sítotisku: cca 9ti hodinový program obsahuje: - teoretický úvod do sítotisku (historie, technika, ukázky, textové materiály) - ukázka výroby šablony fotografickou cestou - názorná ukázka možností tisku - příprava grafických podkladů pro tisk rastrových obrazů - každý účastník si vyrobí vlastní šablonu z vlastních podkladů, které si zkopíruje na síto a následně experimentuje s tiskem (např. na trička, tašky, plátno apod.) - individuální přístup ke každému účastníkovi je samozřejmostí ,)

Jak se na workshop připravit:

- Podklady pro tisk si můžete donést na flashdisku (formáty: JPG, Ai, PDF, CDR etc..) a to v podobě: bitmapa - černobílý obraz s vysokým kontrastem (např. fotografie), nebo vektorový/křivkový obraz (např. text, grafika). Je možné mi grafiku poslat předem mailem ke konzultaci. Grafiku si připravujte tak, že to co bude černé se bude následně tisknout (jakoukoliv barvou). Bitmapovou grafiku (např. fotografie) před zkopírováním na síto převedeme na rastr - pracujete-li s grafickými programy vezměte si sebou vlastní notebook (není to nutné, ale budete mít výhodu,) - pokud stahujete obrázky/předlohy z internetu, vybírejte ty s vysokým rozlišením!

- Pro ty, kteří neradi pracují s počítačem je tu možnost vytvořit si grafický podklad (obrázek) pro tisk ručně a to buď na místě pomocí grafické tuše či speciálních fixů, nebo i předem doma. Jak na to? Jednoduše nakreslete obrázek na pauzák (poloprůsvitný papír) a to nejlépe černou tuší, která se používá na technické výkresy (pozor - kresba musí být dostatečně sytá, tahy tuší musí být dostatečně neprůsvitné, aby se je povedlo zkopírovat na síto!) - důležité: Předlohy se malují na pauzák nebo na průsvitnou folii!

- Materiál na potisk: nezapomeňte si sebou donést trička, mikiny, tašky či látku/plátna na potisk (nejlépe bavlněné, 100% cotton, nebo jiné přírodní materiály...) Něco málo bude také na místě k zakoupení. Můžete si vzít imateriál na zkušební tisky, např. staré prostěradlo nastřihané na formát +/- A3 a pod...

- Doporučuji pracovní oděv (mikinu, kalhoty), zástěru si můžete půjčit od nás, práce s barvou je nebezpečná :)

- Vše ostatní bude k mání na místě.

Maximální počet účastníků je 5 osob. Minimální počet účastníků pro uskutečnění kurzu jsou 2 osoby. V případě, že se přihlásí pouze jeden účastník, bude vypsán nový termín kurzu. ZMĚNA TERMÍNU KURZU VYHRAZENA. Náhradní termín pak bude s již přihlášenými účastníky konzultován individuálně vzhledem k možnostem obou stran.

Účastnický poplatek za kurz (pro rok 2019) činí 3.150,- kč(pro studenty uměleckých škol sleva 20%) Je třeba uhradit co nejdříve po zakoupení kurzu, nejpozději 3 dny před kurzem a to na ČÍSLO ÚČTU: 107-6777460257/0100 (KB) a zaslat mi zprávu o uhrazení na dilna@kredenc.org :)

Veškeré Vaše dotazy posílejte mailem nebo telefonujte, rád Vám vše zodpovím .)

Martin Dufek 

+420 604 182 375

Datum kurzu: 
Sobota, Duben 27, 2019 -
09:30 - 19:30